Subiaco Talent Carnival Wrap

 
Subiaco’s development teams wrapped up their 2017 WAFL Talent Carnival campaigns on Saturday against South Fremantle.
 
In a highly successful carnival for the Subiaco Football Club, all five of their development teams won at least two of their four matches. Impressively the two A teams and the Year 10s side each won three games.
 
Some notable performers for each team were Corderoy named to the best three times in the year 8A side, Burt named to the best three times in the Year 8B side, Kirkpatrick named to the best twice in the Year 9A side, Gates named to the best three times in the Year 9B side and Schofield, Broughton and Patterson each named in the best twice for the Year 10 side.
 
Subiaco would like to thank the five coaches for their efforts as well as the respective assistant coaches and support staff for all their assistance in providing a successful two week carnival for the Subiaco Football Club
 
Year 8A:
Coach: Jarrod McAuley
Three Wins & One Loss
 
Round 1
Subiaco 10.9.69 d East Perth 8.7.55
Best: Corderoy, Caccamo, Wakenham
 
Round 2
Subiaco 9.11.65 d West Perth 3.2.20
Best: Cross, Crane, Elkarakizi
 
Round 3
Subiaco 13.11.89 d Perth 3.5.23
Best: Evitt, Corderoy, Erasmus
 
Round 4
South Fremantle 12.7.79 d Subiaco 4.5.29
Best: Evitt, Corderoy, Nolan
 
 
Year 8B:
Coach: Matt Pannell
Two Wins & Two Losses
 
Round 1
Subiaco 10.6.66 d East Perth 6.9.45
Best: Ouinlivan, Pullinger, Burt
 
Round 2
West Perth 13.11.89 d Subiaco 0.1.1
Best: Burt, Rafter, Sedlarczuk
 
Round 3
Subiaco 10.14.74 d Perth 5.3.33
Best: Clark, Burt, Maxwell
 
Round 4
South Fremantle 14.18.102 d Subiaco 4.5.29
Best: Cubahiro, Stavreski, Clark
 
 
Year 9A:
Coach: Paul Clinch
Three Wins & One Loss
 
Round 1
Subiaco 17.12.114 d East Perth 4.1.25
Best: Walter, Johnson, Tholstrup
 
Round 2
West Perth 11.6.72 d Subiaco 6.4.40
Best: Hunter, Quartermaine, Hayden
 
Round 3
Subiaco 12.9.81 d Perth 7.5.47
Best: Everett, Kirkpatrick, Broughton
 
Round 4
South Fremantle 16.8.104 d Subiaco 8.3.51
Best: Kirkpatrick, Davis, Everett
 
 
Year 9B:
Coach: Stuart Hobley
Two Wins & Two Losses
 
Round 1
Subiaco 6.11.47 d East Perth 5.8.38
Best: Mann, Hutchinson, Gidgup
 
Round 2
West Perth 12.11.83 d Subiaco 4.7.31
Best: Gates, Randall, Emes
 
Round 3
Subiaco 13.8.86 d Perth 6.5.41
Best: Gates, Marlam, Hutchinson
 
Round 4
South Fremantle 10.5.65 d Subiaco 3.2.20
Best: Germana, Gates, Marlam
 
 
Year 10:
Coach: Stuart Page
Three Wins & One Loss
 
Round 1
East Perth 13.8.86 d Subiaco 8.7.55
Best: Schofield, Wangenecht, Patterson
 
Round 2
Subiaco 15.8.98 d West Perth 3.7.25
Best: Page, Wood, Broughton
 
Round 3
Subiaco 9.7.61 d Perth 3.5.23
Best: Watts, Schofield, Taylor
 
Round 4
Subiaco 12.9 d South Fremantle 7.8.50
Best: Patterson, S. Broughton, T. Broughton

buy viagra online

buy viagra australia

sildenafil australia

viagra in australia

nolvadex pct

buy nolvadex online

tamoxifen australia

generic nolvadex

buy orlistat australia

buy xenical australia

orlistat xenical australia

buy xenical online

comprare viagra online

acheter cialis france

buy kamagra uk